Очистка води від природних радіонуклідів.

Цього року (2020) лабораторія радіаційного моніторингу «ДУ ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» розпочала співпрацю, метою якої є очистка питної води від природних радіонуклідів для приватних користувачів.

Завдання лабораторії – дослідження радіоактивності води: виявлення її забруднення, визначення його рівня, і що важливо ідентифікації радіонуклідів, адже використовувані технології очистки води різняться для різних хімічних елементів ( радону, урану і радію ) та для різних об’ємів використовуваної води, консультації щодо застосування технологій очистки води.

Найбільш імовірними умовами для очмстки води є перевищення допустимих меж вмісту радону-222 (норматив складає 100 Бк на літр). Іншим варіантом є ситуація, коли перевищення радону-222 супроводжується високим рівнем або перевищенням нормативу по радіоактивності урану (норматив складає для суми ізотопів урану – 1,0 Бк на літр), рідше, коли перевищення радону супроводжує перевищення радію (норматив складає 1,0 Бк на літр для радію-226 та радію-228). За певних окремих умов підземна вода має перевищення по радону, урану і по радію.

Як для оцінки ситуації з рівнем забруднення води так і для вибору необхідних технологій очистки може бути корисною пам’ятка підготовлена в лабораторії і яку можна знайти за посиланням: http://c14.kiev.ua/pdf/radionuclide.pdf або : https://zenodo.org/record/3580692#.XvX8AOex99A, а також інформація про вже реалізований проект:  http://c14.kiev.ua/rnw.htm

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: